Sprzątanie Katowice
Biznes

Sprzątanie biurowców w Katowicach – jak to wygląda w praktyce

Dbałość o czystość w miejscu pracy wpływa na lepszą wydajność pracowników, poczucie świeżości oraz dobrego samopoczucia. Z tego powodu zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej powinno być priorytetem dla każdego zakładu pracy. Zatem jak wygląda sprzątnie biurowców w praktyce?

Sprzątanie biurowców Katowice

Biurowce w wielkich miastach to najczęściej oszklone, potężnych rozmiarów gmachy – okna przepuszczają maksymalną ilość światła dziennego, mającego duży wpływ na komfort pracy, dlatego ich powierzchnie powinny być nieskazitelnie czyste. Na sprzątanie biurowców składa się przede wszystkim – mycie okien to jedna z podstawowych czynności, umieszczona na długiej liście zakresu prac firmy sprzątającej.

Do obowiązków pracowników tego typu firmy, oprócz mycia okien, można zaliczyć:

  • odkurzanie podłóg, dywanów, wykładzin i chodników,
  • czyszczenie tapicerki meblowej,
  • odkurzanie powierzchni biurek, komód, stolików, regałów i tym podobnych sprzętów biurowych,
  • pielęgnacja posadzek, czyli zmywanie, czyszczenie środkami odplamiającymi, nabłyszczanie, konserwowanie podłóg drewnianych i froterowanie,
  • opróżnianie koszy na odpadki,
  • sprzątanie, dezynfekowanie i wietrzenie toalet, pokojów biurowych, kącików kuchennych i innych pomieszczeń, w których w ciągu dnia przebywają pracownicy oraz petenci,
  • utrzymywanie w czystości klatek schodowych, wind, balkonów i tym podobnych pomieszczeń oraz wiele innych czynności.

Sprzątanie hal fabrycznych, pomieszczeń biurowych i remontowanych obiektów

Sprzątanie biurowców Katowice to obowiązek codzienny, dlatego firmy sprzątające zatrudniają wiele osób, które często grupowane są w poszczególne ekipy, wysyłane w razie konieczności do różnych prac.
W zależności od rodzaju robót sprzątających ekipa może być skierowana do sprzątania hal produkcyjnych, magazynów czy innych pomieszczeń roboczych. Wiele firm sprzątających biur oferuje profesjonalne usuwanie skutków remontu, czyli kompleksowe sprzątanie mieszkań, pomieszczeń biurowych, hoteli lub innych obiektów oddanych do użytkowania po malowaniu, nakładaniu tynków czy przebudowie.

Na wyposażeniu firm sprzątających powinien znaleźć się profesjonalny sprzęt, który nie tylko ułatwi, ale również odciąży pracowników podczas prac wymagających szczególnej dokładności lub większej skuteczności działania na posadzki, płyty wielkoformatowe, ściany i itp.. Do tego typu robót można zaliczyć czyszczenie konstrukcji stalowych, balustrad, a także mycia okien na wysokościach, gdzie ważną rolę odegra sprzęt alpinistyczny i dobre środki czystości do sprzątania nowoczesnych łazienek.

Do każdej z robót porządkowych, pracownicy zatrudnieni w firmach sprzątających powinni zostać gruntownie przeszkoleni ze względu na bezpieczeństwo podczas często trudnych i niebezpiecznych prac. Przestrzeganie przepisów BHP w każdej firmie, szczególnie firmie sprzątającej to najważniejsza zasada, obowiązująca każdego zatrudnionego pracownika.

Wejdź i czytaj więcej o firmie sprzątającej klikając w aktualny wpis!

2 thoughts on “Sprzątanie biurowców w Katowicach – jak to wygląda w praktyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top