Unikatowy Zegarek Christine Granville
Life Style Styl

Unikatowy zegarek damski

Zegarek ręczny od początku swojej historii zawsze traktowany był jako element garderoby. Oprócz swej oczywistej funkcji, jaką jest pomiar czasu, stał się równoprawnym dodatkiem do stylizacji równie istotnym, jak inne akcesoria – paski, czy biżuteria. Do biżuterii z resztą niektórym zegarkom zdecydowanie najbliżej. Ich szlachetne, zdobione wersje, to właściwie bransolety wyposażone w cyferblat. Poprzez swoją dwojaką, praktyczą i dekoracyjną funkcję, zegarek stał się nieodzownym elementem damskiej kreacji.

Czym powinny się kierować panie w wyborze unikalnego zegarka damskiego?

Każda przyszła użytkowniczka czasomierza powinna zastanowić się, w jakich okolicznościach będzie go nosić, jakie zegarek damski unikatowy ma mieć zastosowanie i do jakiej stylizacji będzie dodatkiem. Elegancki damski zegarek może mieć wiele odsłon, w zależności od materiałów, z których jest zrobiony i jaki ma rodzaj mechanizmu.

Unikatowe serce zegarka w dwóch odsłonach

Sercem każdego zegarka jest mechanizm, czyli urządzenie we wnętrzu koperty odpowiedzialne za ruch wskazówek, lub działanie wyświetlacza. W wersji wskazówkowej może to być napęd mechaniczny, napędzany przez sprężynę, lub kwarcowy, będący de facto silniczkiem elektrycznym zasilanym przez baterię. Wersja mechaniczna to zegarmistrzowska tradycja w czystej postaci.

Tak napędzane są zegarki ręczne i kieszonkowe od czasów ich powstania. Odpowiedzialna za inicjację ruchu wskazówek jest sprężyna, którą nakręca się manualnie, lub nakręcana jest samoczynnie poprzez ruch wahadełka. Tutaj wystarcza ruchy nadgarstka, na którym znajduje się ekologiczny zegarek. Zegarki mechaniczne mają swoją duszę, ale są znacznie cięższe od kwarcowych i wymagają uwagi.

Zegarek damski unikatowy – nakręcany, czy automat?

Niezależnie, czy będzie to manualny zegarek damski pozostawiony bez nakręcania, czy mechaniczna automatyka, która przeleży weekend na półce. Oba będą wymagać ponownego nastawienia i nakręcenia. Będą też miały margines błędu pomiaru, który będzie się zwiększał z czasem od ostatniego nastawienia. Im droższy zegarek i bardziej dopracowany mechanizm, tym mniejszy margines błędu. Mechaniki mają swoich wiernych wyznawców, którzy cenią tradycyjny charakter swojego ulubionego urządzenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest przeszklenie spodu koperty, pozwalające zobaczyć wahadło sprężyny i pozostałe elementy skomplikowanego mechanizmu. Zegarki kwarcowe, którch sercem tak jak w samochodach jest silnik elektryczny zasilany baterią, będą bardzo dokładne, a ich bezawaryjne, punktualne działanie jest gwarantowane przez kilka lat. Są oczywiście standardowym rozwiązaniem w zegarkach z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym.

Zegarek damski unikatowy – jeden cel, wiele zastosowań

Unikatowy zegarek damski będzie miał wiele postaci – od eleganckiego dodatku do wieczorowej kreacji, po czysto praktyczny, sportowy gadżet. Koperty zegarków robione są ze stali szlachetnej, często powlekanej metodą PVD, lub galwanizowanej metalami szlachetnymi, jak srebro, czy złoto. Do tego dobierane są odpowiednie bransolety, również stalowe, dla których alternatywą jest naturalna i sztuczna. Skóra. W wersjach sportowych stosuje się gumę i antyalergiczny silikon. Do zdobienia cyferblatów wykorzystuje się kryształy i cyrkonie.

Ważnym aspektem jest szkło przykrywające kopertę. Może być mineralne, ale tylko szafirowe, charakteryzujące się większą twardością będzie odporne na zarysowania. Zegarek damski unikatowy ze szkłem szafirowym rozpoznamy po symbolu dwóch nachodzących na siebie rombów. W wersji eleganckiej, cyfry i wskazówki mogą być pokryte substancją fluorescencyjną, która pozwoli odczytać godzinę w ciemności. Wersje casualowe i sportowe zazwyczaj mają podświetlaną tarczę lub wyświetlacz. W tych ostatnich stosuje się specjalne, wstrząso i wodoodporne koperty, pozwalające nosić zegarek w trudnych warunkach towarzyszących aktywnemu trybowi życia.

Jeśli jesteś zainteresowany designerskimi lampami, to zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

2 thoughts on “Unikatowy zegarek damski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top