Meble Wystrój

Ekologiczne płyty wielkoformatowe – spieki kwarcowe

Najnowsze trendy, w ostatnim czasie, w świecie płytek ceramicznych to ciekawa propozycja Spieków kwarcowych. Mają miano ekologicznych płyt wielkoformatowych i są nowatorskim i nowoczesnym sposobem na wykończenie wnętrz.

Czym są spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe coraz częściej pojawiają się we wnętrzach, doskonale można nimi wykończyć ściany, obudowę kominka czy zrobić z nich blaty lub parapety. Ekologiczne płyty dają efekt kamienia, tak wykończone wnętrze wygląda naturalnie, jest ekologiczne i daje doskonałe efekty.

Spiek kwarcowy możemy zamontować, nie budując przed tym żadnej specjalnej konstrukcji, tak jak ma to miejsce w przypadku montowania płyt z granitu lub trawertynu.

Są to wielkie i bardzo cienkie płyty zrobione ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, barwników i topników skaleniowych. Ich standardowa grubość to około 3-3,5 mm. Po lewej stronie ekologiczne płyty mają wmontowaną specjalną siatkę wzmacniającą. Struktura i wzór prawej strony tego rodzaju płyt ma powierzchnię barwioną najczęściej z metalicznym dodatkiem. Dlatego płyty swoją strukturą przypominają piaskowce, granity, łupki czy marmury.

Dlaczego wybrać ekologiczne płyty spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe to innowacja i bardzo oryginalna forma wykończenia nowoczesnej łazienki czy kuchni, w której można się poświęcić tworzeniu cudownych potraw bądź dodatków jak pasta z pesto. Ponadto są ładne, dobre do utrzymania ich w czystości, dają efekt drogiego wykończenia, a w rzeczywistości ich cena nie jest wysoka. Przede wszystkim są wykonane z naturalnego materiału, czyli są to ekologiczne płyty wielkoformatowe, które dodatkowo montuje się w bardzo prosty i łatwy sposób.

Gdzie można znaleźć ekologiczne płyty?

Płyty są bardzo twarde, doskonale nadają się więc na blaty i na parapety okienny, ponadto coraz częściej są wykorzystywane do produkcji mebli, szczególnie przy wykonawstwie zabudowy kuchennej.

Spieki są odporne na plamy, mocne, wytrzymałe, nie można ich zarysować ani mechanicznie zniszczyć. Bardzo dobrze dają się utrzymać w czystości, coraz częściej są używane do kładzenia ich na ściany. Dają też bardzo dobry, ciekawy i niezwykły efekt w pomieszczeniu.

Cena i rozmiar płyty ekologicznej

Cena produktu to około 200 zł za m2. Rozmiary płyt mają około:

  • 100 x 300 cm,
  • 100 x 150 cm,
  • 100 x 100 cm,
  • 50 x 50 cm.

Z powodzeniem więc można zawsze dopasować odpowiednie płyty do swojego projektu wnętrza.

Sposoby układania płyt

Płyty mają bardzo niską nasiąkliwość około 0,1-0,3 %, w związku z tym do przyklejania ich należy stosować kleje elastyczne, które posiadają znacznie podwyższone parametry jeśli chodzi o ich przyczepność. Bardzo ważne jest by cała powierzchnia ekologicznej płyty była posmarowana klejem, wtedy płyta będzie się dobrze trzymać powierzchni.

Dlaczego spieki kwarcowe?

Opisywane płyty są płytami ekologicznymi, ponieważ są wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów. Cały proces ich produkcji jest procesem czysto ekologicznym przy użyciu materiałów i produktów naturalnych. Spieki kwarcowe są bardzo przyjazne dla naszego środowiska jak również nie zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt.

Warto również zaznaczyć, że produkt ten może podlegać recyklingowi. Jego produkcja opiera się na materiałach naturalnych, w procesie produkcji nie używa się żadnej chemii. Wysoki stopień czystości powoduje, że użycie ekologicznych płyt do wykończenia powierzchni mieszkalnych stwarza pomieszczenie wolne od wszelkiego rodzaju związków chemicznych. Spieki uważane są za materiał super ekologiczny i nieszkodliwy.

Ekologiczne płyty lubiane przez architektów

Płyty te są bardzo popularne i często brane pod uwagę przez architektów w ich projektach. Mają wiele zalet i dzięki swojej wytrzymałości mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Dowiedz się więcej jak ocieplić budynek.

2 thoughts on “Ekologiczne płyty wielkoformatowe – spieki kwarcowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top
+