Dobre biuro rachunkowe Gliwice
Biznes

Dlaczego warto wybrać dobre biuro rachunkowe Gliwice?

Wybór dobrego biura rachunkowego to dla każdego rodzaju działalności niezmiernie ważny ruch. Dobre biuro rachunkowe nie tylko księguje faktury, sporządza deklaracje do urzędu skarbowego oraz ZUS-u. Czego jeszcze można oczekiwać od biura rachunkowego?

Bogata oferta dobrego biura rachunkowego

Praca księgowego opiera się na wyliczeniu podatków oraz wysyłce deklaracji do odpowiednich urzędów. Bardziej rozszerzona oferta będzie obejmowała:

  • roczne rozliczenie działalności,
  • sporządzanie list płac,
  • rozliczenie ryczałtu ewidencjonowanego,
  • rozliczenie składek ZUS,
  • sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych oraz rachunków do umów cywilno – prawnych.
  • obsługę kadrowo-płacową

Biuro rachunkowe Gliwice to także doradztwo podatkowe, dzięki któremu optymalizacja podatków, starania o dofinansowania ze środków publicznych bądź unijnych nie będą problemem, z którym przedsiębiorca pozostanie sam.

Warto pamiętać również o konieczności utrzymania kontaktów z urzędami. Nie każdy przedsiębiorca w takiej sytuacji czuje się swobodnie i pewnie. Dobra Księgowa Gliwice również w takiej sytuacji jest gotowy oferować swoją pomoc. Dzięki temu przedsiębiorca może zrzucić z siebie ten obowiązek.

Wiedza to podstawa

Wybierając biuro rachunkowe należy sprawdzić, z kim przedsiębiorca będzie na co dzień pracował. Od 2014 roku, by otworzyć biuro rachunkowe nie trzeba posiadać żadnych dokumentów ani doświadczenia. Każdy może otworzyć biuro rachunkowe. Wybierając księgowego warto sprawdzić jakie ma doświadczenie. Księgowi, którzy posiadają wieloletni staż pracy, posiadają certyfikat na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Ważne jest również by nadal uzupełniać wiedzę oraz uczęszczać w szkoleniach, które ją systematyzują. Potwierdzeniem szkoleń będą certyfikaty.

Kolejnym, niezbędnym warunkiem przy wyborze usług księgowych jest posiadanie przez biuro rachunkowe ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie biura rachunkowego chroni przedsiębiorcę przed odpowiedzialnością za ewentualne błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Także biuro rachunkowe może zoptymalizować koszta ponoszone przez przedsiębiorcę.

Dobre biuro rachunkowe – kontakt jest ważny

Wybierając biuro rachunkowe Gliwicehttp://ksiegowy.gliwice.pl/ należy dostosować formę kontaktu do własnych potrzeb. Przesyłanie faktur w formie skanów na maila, do których przedsiębiorca ma dostęp na specjalnej platformie to duże ułatwienie.

Wiadomo, że przedsiębiorca ma nielimitowany czas pracy. Sprawy księgowe bardzo często załatwiane są wieczorem, w domu, po skończonej pracy. Dzięki możliwość elektronicznego przekazywania faktur oraz możliwości kontrolowania rozliczeń przedsiębiorca może wybierać dowolnie moment pracy nad dokumentami.

Nie tylko kontakt elektroniczny ma znaczenie. Przedsiębiorca, który ma pytania oraz wątpliwości musi mieć możliwość spotkania z księgowym, porozmawiania, zweryfikowania czy uzupełnienia swojej wiedzy, dzięki czemu rozwieje swoje wątpliwości.

I jedna z najważniejszych rzeczy. Kontakt między przedsiębiorcą a konkretnym księgowym, który zajmuje się naszą firmą musi by dobry. Księgowy w jasny oraz przystępny sposób musi umieć przekazać posiadaną wiedzę. To księgowy bardzo często zna firmę lepiej niż właściciel. Dobry kontakt, umiejętność porozumienia i zwykła, ludzka sympatia to dobry początek owocnej i długiej współpracy.

W kolejnych wpisach dowiecie się jak wygląda sprzątanie biurowców.

2 thoughts on “Dlaczego warto wybrać dobre biuro rachunkowe Gliwice?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top