Obsługa kadrowo – płacowa przez biuro rachunkowe
Biznes

Obsługa kadrowo – płacowa

Profesjonalna obsługa kadrowo – płacowa odgrywa ważną rolę nie tylko w dużych firmach korporacyjnych, ale również w stosunkowo niewielkich przedsiębiorstwach, które zatrudniają pracowników. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie usługi oferuje biuro rachunkowe obsługa kadrowa i czy w rzeczywistości, warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów.

Obsługa kadrowo – płacowa zakres usług

Doświadczone biuro rachunkowe obsługa kadrowa zajmuje się między innymi obsługą urlopów, wypłacaniem wynagrodzenia, czy też przeprowadzaniem rekrutacji. Zakres obowiązków kompleksowej obsługi kadrowej wbrew pozorom jest bardzo szeroki i w dużym stopniu zależy od profilu działalności danej firmy. Podstawowym obowiązkiem jest oczywiście systematyczna i dokładna dokumentacja kadrowa i przygotowanie niezbędnej dokumentacji płacowej. Dobre biura rachunkowe odpowiadają za sporządzanie i przesyłanie stosownych dokumentacji bezpośrednio do ZUS, Urzędu Skarbowego i wielu innych placówek. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że obsługa kadrowa odpowiedzialna jest za wysyłanie pracowników na niezbędne badania okresowe. Obsługa kadrowa coraz częściej związana jest z kwestiami motywacyjnymi poszczególnych pracowników, a dokładniej mówiąc ich rozwojem w strukturach danej firmy. Aby móc prowadzić zdrową rywalizację ze swoimi największymi konkurentami, niezbędne jest stałe kształcenie pracowników.

Na czym polega obsługa kadrowa pracowników?

Obsługa kadrowo-płacowa może działać nie tylko jako oddzielny dział w firmie, ale również jako oddelegowany/zewnętrzny specjalista od obsługi kadrowej. Wielkość działu obsługi kadrowej w dużym stopniu uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa, a dokładniej mówiąc od ilości zatrudnionych pracowników. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają usługi outsourcingowe. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów.

Jakie dodatkowe zadania wchodzą w kompleksową obsługę kadrowo-płacową?

Jak wspomniano powyżej zakres obsługi kadrowo-płacowej jest bardzo szeroki i zależy tak naprawdę od specyfiki danej firmy. Coraz popularniejszymi usługami są między innymi:

  • specjalistyczne doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i nie tylko,
  • prowadzenie nadzoru nad badaniami lekarskimi i sprawami związanymi bezpośrednio z BHP,
  • przygotowanie sprawozdań rocznych o dochodach,
  • wyliczanie podstawy zasiłków macierzyńskich, chorobowych i opiekuńczych,
  • projektowanie niezbędnych regulaminów (pracy, premiowania itp.),
  • reprezentowanie firmy przed ZUS, Urzędem Skarbowym i wieloma innymi instytucjami państwowymi.

Wiedząc, na czym polega obsługa kadrowa pracowników, warto zlecić jej wykonywanie specjalistom, księgowość Gliwice od lat oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie.

Dowiedz się jaki jest koszt prowadzenia spółki zoo.

2 thoughts on “Obsługa kadrowo – płacowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top