Brama garażowa przed czy po wylewkach zamontowana
Biznes Dom

Brama garażowa przed czy po wylewkach?

Wiele osób, które buduje dom, zastanawia się nad tym, czy bramę garażową zamontować przed, czy też po wylaniu wylewki. Mowa tu rzecz jasna o posadzce w garażu i być może o prowadzącym do niego podjeździe. Podjazd może zostać wylany z betonu lub wyłożony kostką brukową. Wiele w tym konkretnym przypadku znaczy też sam poziom podjazdu i poziom tej wylewki w garażu, to jak one będą się miały do samej bramy. W niektórych przypadkach, czyli wtedy gdy inwestor zmieni zdanie co do bramy garażowej, trzeba rzecz jasna skuwać przynajmniej tę znaczną część posadzki, po to by wpasować konkretny model bramy pod nadprożem.  Niestety  tego poziomu nie można zmienić ot tak sobie, wtedy gdy dany garaż już istnieje. Znaczna ingerencja w konstrukcję to też pokaźny wydatek, którego nie da się uniknąć. Brama garażowa, aby dobrze działała, musi zostać odpowiednio zamontowana.

Czy zawsze można wyciąć część nadproża?

Nadproża w przypadku garaży i w przypadku budynków mieszkalnych dzielą się na elementy prefabrykowane i na te, które firmy budowlane odlewają na miejscu w szalunkach. Każdy rodzaj ma w sobie konstrukcję wykonaną z drutu i z prętów zbrojeniowych, czyli nadproża nie można naciąć zbyt głęboko, a na pewnym etapie nie można go już podnieść do góry. Kiedy zamontować bramę garażową, przed czy po wylewkach? Najrozsądniejszą opcją jest poczekanie z wylewką lub skucie jej części, aby wpasować dany typ bramy bez problemu. Bardzo istotne jest to:

  • czy drzwi garażowe otwiera się na zewnątrz,
  • czy też do środka.

W przypadku tych uchylanych do wnętrza lepiej się wstrzymać z wylewką lub wylewkami, bo wylać beton można potem, a na samym końcu wystarczy jedynie ściągnąć z drzwi folię ochronną wraz z całym brudem. Natomiast z podjazdem można się postarać w dowolnym momencie. Obniżenie poziomu kostki brukowej o te kilka centymetrów to nie problem i da się to zrobić niemal w dowolnej chwili.

Rodzaje bram garażowych, a sposób montowania

Instalacja drzwi do garażu zależy od wybranego przez nas modelu. Wielu z nas doskonale wie o tym, że brama garażowa to te tradycyjne dwuskrzydłowe wykonane np. z drewna oraz te opuszczane z góry. W ich przypadku w już gotowej wylewce garażowej wystarczy wykonać jedynie samo wcięcie na próg i to za pomocą szlifierki kątowej. Operacja tego typu nie jest trudna i znacząco nie podwyższa kosztów, choć najlepiej z wylewką zaczekać do momentu zamontowania bramy garażowej lub przynajmniej wykonać tę wstępną przymiarkę po to, by się zorientować, jak dana brama garażowa z drzwiami będzie się otwierać. W wylewce można także wstawić specjalne blokady, dzięki którym wiatr nie zamknie drzwi wtedy, gdy będziemy wjeżdżać do naszego garażu. Profesjonalny montaż jest gwarancją długiej funkcjonalności. Od wielu lat instalowaniem bram garażowych Koszalin zajmuje się firma Bramserwis.

Zobacz także, jaka najlepsza automatyka do bram wjazdowych dwuskrzydłowych?

2 thoughts on “Brama garażowa przed czy po wylewkach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top