Bez kategorii

Karkonosze – szlaki na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy

Witajcie! Dzisiaj zabieram Was na niezwykłą wędrówkę po górskich szlakach Karkonoszy w Sudetach. Przewodnikiem będzie najwyższy szczyt — Śnieżka o wysokości 1603 m n.p.m.

Artykuł ten jest obowiązkową lekturą dla miłośników turystyki górskiej oraz dla tych, którzy chcą podziwiać niesamowite widoki, jakie oferują Karkonosze i Sudety.

Szlaki na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy

1. Szlak z Karpacza:

Królewski szlak, zielony szlak, prowadzi do schroniska pod Śnieżką. Trasa jest stosunkowo łatwa i doskonale oznaczona. Wywaldowany teren oraz urokliwe krajobrazy to niewątpliwe atuty tego szlaku.

2. Szlak czeski:

Inną popularną trasą jest szlak czeski, który rozpoczyna się w przełęczy pod Śnieżką. Czeskie szlaki są dobrze przygotowane i przebiegają przez malownicze tereny. Po drodze można zatrzymać się w schronisku PTTK lub w czeskim schronisku.

śnieżka szczyt w karkonoszach

3. Szlak od strony Łomniczki:

Ciekawą alternatywą jest wybranie szlaku od strony Łomniczki. To jedna z bardziej wymagających tras, która prowadzi przez strome zbocza. Jednak piękne panoramy i widoki na karkonoski Park Narodowy wynagrodzą wysiłek.

Dlaczego warto odwiedzić Śnieżkę?

Śnieżka, zwana niegdyś Szczawną Górą, to jedno z najważniejszych miejsc turystycznych w Sudetach. Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, który przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku.

Dodatkowo, na szczycie Śnieżki znajduje się wiele atrakcji, takich jak: obserwatorium meteorologiczne, kaplica św. Wawrzyńca, schronisko PTTK czy kolejka gondolowa, która zapewnia wygodne wejście na szczyt.

Widok ze szczytu roztacza się na malowniczą panoramę Karkonoszy oraz innych okolicznych pasm górskich. Śnieżka to miejsce o ogromnym znaczeniu kulturowym i przyrodniczym, które trzeba zobaczyć na własne oczy!

Podsumowanie:

  • Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, położony na granicy polsko-czeskiej
  • Wysokość: 1603 m n.p.m.
  • Jednocześnie ścieżka prowadząca na Śnieżkę jest popularnym miejscem ruchu turystycznego
  • Na szczycie znajduje się schronisko, obserwatorium meteorologiczne, kaplica, punkt widokowy i wiele innych atrakcji
  • Szlaki z Karpacza, Łomniczki oraz szlak czeski to najpopularniejsze trasy wiodące na szczyt
  • Zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z cennikiem wyciągu na małą kopę i parkingiem pod hotelem Orlík

2 thoughts on “Karkonosze – szlaki na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top
+